7°C
zile HAVA DURUMU7°C Çok Bulutlu
BİZE ULAŞIN 0356 317 50 80

Bizden Haberler

Zile Belediyesi

Başkan Vidinel’den Mevlid Kandili Kutlama Mesajı

- +

Başkan Vidinel mesajında, “Maddi ve manevi sayısız güzelliklerin yaşandığı bu anlamlı gecenin barış, huzur ve hoşgörü ortamının gelişmesine vesile olmasını diliyorum” dedi.
Peygamberimiz Hz. Muhammed’in doğum günü münasebetiyle kutlanan Mevlid Kandili olması nedeniyle, Başkan Vidinel, “Mevlid Kandili, insanı insan yapan bütün güzelliklerin odaklandığı bir şahsiyet olan Peygamberimiz Hz. Muhammed’in doğumunun kutlandığı, bireysel ve toplumsal hayatı aydınlatan insanlık ve merhametini, insaf ve adaletini, sabır ve metanetini, kerem ve cömertliğini, insanlığa sunduğu değerleri anlayıp hayatı onun ahlakıyla güzelleştirecek bir tazelenme mevsimidir” dedi.
İslam dini ile âlemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimizin örnek hayatı ve davranışlarından dürüstlüğü, emaneti korumayı, insan haklarına uymayı, zayıf ve muhtaçlara yardım etmeyi, yetim ve kimsesiz çocuklara kol kanat germeyi, yararlı insan olmayı hayatımız boyunca kendimize prensip edinmeliyiz. Maddi ve manevi sayısız güzelliklerin yaşandığı bu anlamlı gecenin barış, huzur ve hoşgörü ortamının gelişmesine vesile olmasını diliyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle başta Zile’li hemşerilerim olmak üzere, tüm milletimizin ve İslam âleminin Mevlid Kandili’ni en içten dileklerimle tebrik eder, ülkemize ve tüm insanlığa sağlık ve esenlikler getirmesini temenni ederim” dedi.

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.