19°C
zile HAVA DURUMU19°C Sisli
BİZE ULAŞIN 0356 317 50 80

Bizden Haberler

Zile Belediyesi

Yerel Yönetimlerde Geleneksel Kent Dokusunda Zile Örneği Konferansı

- +

Gaziosmanpaşa Üniversitesi Zile Meslek Yüksek Okulunda, ’Yerel Yönetimlerde Geleneksel Kent Dokusunda Zile Örneği’ konulu konferans yapıldı.
Zile Meslek Yüksek Okulu 15 Temmuz Konferans salonunda gerçekleşen programa Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel, belediye proje ekibi, öğretim görevlileri ve öğrenciler katıldı. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği konferans, Kent Meydanı ve Yerel Yönetimler Proje yarışmasında Türkiye 1’incisi olan Amasya Caddesi Sokak Sağlıklaştırma projelerinin video sunumu ile başladı.
Belediye Başkanı Lütfi Vidinel öğrencilere verdiği önemi belirterek,”Sizler Anadolu bahçesinin güzel çiçeklerisiniz. Farklı iklimlerden ilçemize teşrif ettiniz. Hepimiz birbirimizden kıymetliyiz ve inanıyorum ki bizler Türkiye Cumhuriyetini gözümüz arkada kalmadan sizlere emanet edeceğiz. Şuan da Afrin’de Türk devletinin ve Türk milletinin sonsuza kadar varlığı için, bizim için, bu salonda özgürce buluşabilmemiz için canını feda eden Mehmetçiklerimize Allah rahmet eylesin. Gazi olan yararlanan kardeşlerimize de acil şifalar diliyorum. Anadolu topraklarında sonsuza kadar var olacağız bilinciyle hepimiz koşarak cepheye gideriz.” dedi.
Başkan Vidinel daha sonra öğrencilerin sorularını cevapladı.

Haber: Yaşar Erkan İÇEN

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.