15°C
zile HAVA DURUMU15°C Parçalı Bulutlu
BİZE ULAŞIN 0356 317 50 80

Bizden Haberler

Zile Belediyesi

Zile’de Türkiye Şampiyonuna Coşkulu Karşılama

- +

Zile Belediye Spor Kulübü güreş takımı serbest ve grekoromen güreş turnuvasından Türkiye birinciliği ile tarihi bir başarı elde etti.59 kg da Türkiye birincisi olan murat doğan ve arkadaşları zile stadyum önünde büyük bir coşkuyla karşılandı.
Karşılamada Zile Kaymakamı Adnan Tezcan, Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel, AK Parti İlçe Başkanı Akif Seçkin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, İlçe Halk Eğitimi Müdürü İbrahim Üçköylüoğlu, Zile Güreş Ağası Cevdet Akçay, güreş severler ve çok sayıda vatandaş katıldı. İlçe stadyum önünde açılan dev Türk bayrağı eşliğinde 15 Temmuz Demokrasi Meydanına kadar yüründü. Burada yapılan törende bir konuşma yapan Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel ‘’ Zile’mize tüm spor branşlarında hizmet vermeye çalışan kulübümüz Zile Belediye Spor kulübü olarak 2009 yılında belediyemiz destekleriyle yeniden yapılanarak Güreş, Futbol, Basketbol, Halk oyunları, Teakwando dallarında şehrimize hizmet vermektedir. Öncelikle başlangıçta altyapıdan sporcu yetiştirmeye çalışan kulübümüz bugün meyvelerini vermeye başladı. 2017 serbest ve grekoromen Türkiye şampiyonasında 59 kg da Türkiye birincisi olan başta Murat Doğan, Adem Tezel, Şahin Dur, Sefa Yıldırım, Yusuf Bilir ve tüm takım sporcularını canı gönülden kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum. Takım halinde Türkiye 4. olan kulübümüz büyük bir başarı elde etmiştir. Burada halkımızla birlikte bu başarıyı kutlamanın kıvancını yaşıyoruz. Ben inanıyorum ki bu kulüpten ülke genelinde başarılar elde edecek sporcular yetişecektir. Bu başarıda emeği geçen güreş hocalarımız Emre Şahin ve Emre Kahramaner hocamıza teşekkür ediyorum ’’ dedi.
Sporcuları kutlayan Zile Kaymakamı Adnan Tezcan bu başarıdan dolayı güreşçileri tebrik ederek başarılarının devamını diledi.
Daha sonra belediye binası önünde sporculara ödülleri törenle verildi. 2015 yılı Murat DOĞAN 655. Kırkpınar Güreşlerinde 250 rakibi arasında ilk 8’e kalarak bu dalda büyük başarı kazanan sporcumuz Türkiye Serbest ve Grekoromen güreş turnuvasında 59 kg Türkiye birincisi olmuştur. Sporcuya ödülünü Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel takdim etti. Yine 2017 Serbest ve Grekoromen Türkiye Şampiyonasında 32 kg Adem TEZEL 3’cü, 53 kg da Şahin DUR 5 ci, 35 kg da Sefa YILDIRIM 7 ci, 66 kg da ise 7 ci olan Yusuf BİLİR’e ödülleri takdim edildi.

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.