18°C
zile HAVA DURUMU18°C Parçalı Bulutlu
BİZE ULAŞIN 0356 317 50 80

Bizden Haberler

Zile Belediyesi

Zileliler 15 Temmuz’da meydanları boş bırakmadı

- +

Zile’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen demokrasi nöbetinde vatandaşlar meydanları boş bırakmadı.

15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen demokrasi nöbetine vatandaşlar ellerinde Türk Bayrakları ile katıldı. Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, Kaymakam Adnan Tezcan, Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel, Ak Parti İl Başkanı Metin Polat, Zile Cumhuriyet Başsavcısı Abdusselam ESEN, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Halil ODABAŞ, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Erhan ARSLAN, İlçe Emniyet Müdürü Fatih ÖCAL, 15 Temmuz Şehidi Hüseyin KISA’nın Babası Mehmet KISA ve Ailesi, 15 Temmuz Gazisi Kürşat KARABULUT, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, İl genel ve Belediye Meclis Üyeleri, Siyasi partileri başkanları, STK liderleri, Şehit derneği başkanı, şehit yakınları ve yüzlerce vatandaşın katılımıyla gerçekleşen nöbette, şiirler, vizyon gösterileri ve marşlarla coşku ve hüzün aynı anda yaşandı.

Başkan Vidinel, 15 Temmuz 2016 günü Türk Milletinin onurlu duruşuyla yeni bir tarih yazıldığını belirterek, “15 Temmuz; Ben bir ölürüm, bin dirilirim diyen ecdadı kahramanlarla dolu Türk Milletinin, demokrasi ve milli irade destanını kanıyla yazdığı gün. 15 Temmuz; Milletimizin direniş ve yeniden dirilişinin yıl dönümü. 15 Temmuz; Sadece bir darbe girişiminin önlenmesi değil, işgalcilere sunulmak istenen Türkiye Cumhuriyeti’nin savunulmasıdır. Sayın Cumhurbaşkanımız, başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla meydanları dolduran, tankların önüne yatan, ihanet çetesinin ele geçirdiği uçaklardan, helikopterlerden yağdırılan bombalara ve kurşunlara bedenini siper ederken şehit olan Büyük Türk Milletinin seçkin evlatlarına selam olsun.

TRT işgal edilmiş, köprüler tutulmuş, beynini kiraya veren fetö’cü teröristler bomba, kurşun yağdırıyor, tankları milletin üzerine sürüyor. Böylesi bir ortamda Cumhurbaşkanımız cep telefonundan Akif gibi sesleniyor.

“Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma sakın!

Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın,

Doğacaktır sana vadettiği günler hakkın !

Kim bilir belki yarın, belki yarından da yakın!”

İşte bu Türklük gurur ve şuuruna İslam Ahlak ve faziletine sahip, koşa koşa kendi selalarına giden, şehadete ulaşan, peygamber efendimizin komşularına selam olsun. Emperyalist güçlerin, küresel sermayenin uşağı, Türkiye Cumhuriyetine kast eden hainlere, fethullahçı teröristlere hala sempati duyan, bukalemun gibi renk değiştirip toplumun her meslek grubuna sızan yerli lawrensler… Sizlere sesleniyorum.

Başaramayacaksınız !

Türk Devletini ve Milletini çökertemeyeceksiniz !

Ey Fethullah Gülen ve köleleri !

Güzel dinimizi kullandığınız gençlerin beynini yıkadınız, herkesi kandırdınız. Ve TBMM’ne Özel Harekatçılarımıza, Emniyet Müdürlüğüne, Cumhurbaşkanlığı önüne bombalar yağdırdınız. Yazıklar olsun. Kahpe çocuklarının planlarını bozan, ilk kurşunu atan Ömer Halisdemir’i, Cumhurbaşkanımızın talimatıyla meydanlara çıkan 250 şehidi unutmayacağız. 2703 gazimizi, engelli kalan gazilerimizi unutmayacağız..

Uhud’dan, Bedir’den Çanakkale’ye.
Kıbrıs’tan, Güneydoğu’ya, Afrin’e.

Ertuğrul Dursun Önkuzu’dan Hüseyin Kısa’ya tüm şehitlerimizi unutmayacağız, unutturmayacağız.

İhanet çetesinin hevesi kursaklarında kaldı. Zulüm ile akan kanlar, Akıtanı boğar bir gün, Şehit olup düşen canlar, Nur içinde doğar bir gün. Mevzubahis vatansa, gerisi teferruattır diyerek tanklara geçit vermeyen aziz milletimizin istiklal ve istikbal uğruna koyduğu kahramanlığı da, fetö’cü hainlerin ihanetini de unutmayacağız, unutturmayacağız. Türk Milletinin onurlu duruşuyla yeni bir tarih yazdık. Halkın iradesi kazandı. 15 Temmuz 2016’nın karanlığında, siz bu meydanda “Ne Mutlu Türküm Diyene!” diye haykırırken, bankamatik kuyruğunda para çekmek için bekleyenleri, evine un şeker taşıyanları unutmadık, Unutmayacağız. Millet olarak ne kadar gururlansak azdır.

Asım’ın nesli, diyorum ya.. Nesilmiş gerçek; İşte çiğnetmedi namusunu, çiğnetmeyecek !

O gün bir tarafta Millet, bir tarafta hainler vardı. Millet’in imanı, inancı, kızıl elması hainin kurşununa, bombasına, tankına galip geldi. Bu topraklar çok hain gördü. Ama bilinmeli ki, Türk Milleti hepsini tarihe gömdü. Şehitlerimiz öncü kuvvet olarak gittiler, şahadet şerbetini içtiler. Biz arkalarından saf tutmaya devam ediyoruz. Bu devleti yaşatacağız. Bu devleti yaşatmak zorundayız.. Kimsenin kucağına sığınmadık, Kimsenin kucağında; Boynuna esaret zinciri vurularak, yaşamaya da niyetimiz yok. Biz Türk Milleti’nin şerefli mensuplarıyız. Anadolu’dan başka gidecek yerimiz, Anadolu’dan başka sığınacak limanımız yok. Bin yıldır yaşadığımız bu topraklarda, kıyamete kadar hür ve bağımsız bir şekilde yaşayacağız. Kardeş gibi, aile gibi, sanki tek bir hane gibi, hep birlikte yaşamaya ve irademizi haykırmaya devam edeceğiz. Öleceksek biz öleceğiz. Devletimizi ve gelecek nesillerimizi yaşatmaya yemin ediyoruz. Bizi zaman zaman toprağa gömdüler, ama tohum olduğumuzu bilmiyorlardı. Anadolu topraklarında Türk Milleti’nin evlatları tükenmez. Bizde Kürşad’lar, Bilge Kağanlar, Alparslanlar, Fatihler, Mustafa Kemal Atatürk’ler, Recep Tayyip Erdoğan’lar bitmez. Ne Mutlu Tek Devlet, Tek Millet, Tek Vatan, Tek Bayrak diyenlere. Ne Mutlu Türk’üm Diyene” şeklinde konuştu.

Demokrasi Meydanındaki 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü programına katılan vatandaşlara Demokrasi Meydanında ikramlarda bulunuldu.  Televizyonlardan canlı olarak yayınlanan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın konuşmaları protokol ve halkımız tarafından izlendi.

Şiirlerin okunması, Şair-Sanatçı Muhammed AVŞAR’dan Şiir ve Müzik dinletisi, marşların okunması, ilahi grubunun sunumu, sinevizyon gösterileri ile program devam etti. Saat: 00:13’de Salaların okunması ile 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı sona erdi.

 

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.